مقالات

چای جنسینگ و عسل

چای جنسینگ و عسل
چای جنسینگ و عسل
امتیاز دهید

چای جنسینگ و عسل

چای جنسینگ و عسل : جنسینگ نام گیاهی دارویی به معنی «ریشه شخص» در زبان چینی می باشد که برای اولین بار توسط حکمای تمدن های جنوب شرقی آسیا کشف و مورد استفاده قرار گرفت . اگرچه این گیاه در زمان اکتشاف محصولی اشرافی به حساب آمده و به جز درباریان شخص دیگری اجازه بهره برداری و مصرف آن ها را نداشت ، اما با ترویج و گسترش کاشت این گیاه ، امکان استفاده از این گیاه شادی آور و محرک برای همگان بوجود آمد .

استفاده انسان از محصولات یک درخت و در نگاهی عمومی تر یک گیاه ، به میوه های آن خلاصه نمی شود ؛ چنانکه ما ایرانیان در طبخ غذاهای مرسوم خود از ساقه گیاه (به عنوان مثال کرفس) ، از برگ درخت (برگ مو در دلمه) ، ریشه گیاه (ماند هویج) ، دانه های آن (مانند انواع خشکبار) و حتی میوه های کال (مانند گوجه سبز) استفاده می کنیم . جنسینگ نیز به عنوان ریشه گیاهی به همین نام مورد استفاده بسیاری از مردمان جهان قرار می گیرد . این گیاه که به دلیل شباهت به پای انسان به این نام معروف شده است ، در حال حاضر در 4 کشور کره جنوبی ، چین ، ایالات متحده و کانادا کشت می شود .

دمنوش لاغری شکم و پهلو

افزایش انرژی و کاهش خستگی ، بهبود حافظه ، گشایش عروق خونی و بهبود خون رسانی ، افزایش میل جنسی ، القای آرامش به سیستم عصبی بدن و کاهش سطح استرس ، تقویت سیستم ایمنی بدن با تحریک سلول های بیگانه خوار ، جلوگیری از التهاب ، درمان سرماخوردگی در ابعاد خفیف ، تنظیم قند خون با اعمال تغییراتی در دریافت و دفع قند خون و همچنین ترشح انسولین و تاثیر گذاری در روند کاهش وزن در بلند مدت از جمله مهمترین مزایای اثبات شده جنسینگ به عنوان ماده اصلی تولید نوشیدنی های انرژی زا , چای جنسینگ و عسل می باشد . “مستر نیوشا” به عنوان یکی از نمایندگان رسمی “نیوشانیک” برای عرضه محصولات فوق ، ارائه دهنده پکیج های متعددی در قالب دمنوش نیوشا است که با داشتن تی بگ های چای جنسینگ و عسل حاوی جنسینگ ، طراوت ، شادابی و توان حداکثری مصرف کنندگان را تامین می کنند . مصرف دم نوش نیوشا – چای جنسینگ و عسل – تنها در ساعات اولیه صبح ، اوقاتی که نیاز به بیدار بودن دارید و یا ساعاتی پیش از صرف غذا توصیه می گردد ، چرا که میزان انرژی تولید شده توسط آن در زمان استراحت مانع از داشتنی خوابی بلند و راحت  می شود .

اگرچه در مورد فواید عسل اطلاعاتی در بخش های گوناگون ارائه شد ، اما اشاره به  آنتی اکسیدان های این ماده غذایی که موجب بهبود اعملکرد سلول های بدن ، جلوگیری از ابتلا به بیماری های متابولیکی ، قلبی و عروقی می شوند ، خالی از لطف نیست .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *